Çatlak Bakımı - Vücut Çatlaklarına En İyi Çözüm - Pürüzsüz Cilt

Çatlak Bakımı

hamilelik çatlakları

Çatlak Bakımı

Çatlak bakımı uzun yıllardır tartışılan ve kadınların en çok rahatsız olduğu konulardan biri. Oluşması kolay ve çözümü zor olan uygulamada muhtemelen bir çok şey deneyip başarısız olmuş olabilirsiniz. Peki Çatlaklar Neden Oluşur?

Çatlaklar Neden Oluşur ?

 

Kadınlarda çatlakların en yaygın nedeni derinin hızlı bir şekilde gerilmesidir. Bu genellikle hamilelik, hızlı kilo alımı veya kaybı, ergenlik dönemi gibi hormonel değişiklikler, aşırı egzersiz veya genetik faktörler gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Deri çatlakları genellikle kalça, karın, göğüsler ve üst bacaklarda görülür.

Kalça çatlakları, göğüs çatlakları, bacak çatlakları gibi bir çok çatlak çeşidi vardır. İnternetten araştırılıp evde bilinçsizce yapılan uygulamalar yarar sağlamamakla birlikte daha da zarara sebep olabilmektedir. Evde buna çözüm bulmak yerine mutlaka bu konuda uzman olan kişi ve kurumlarla iletişime geçmeniz gerekir. 

Kişinin kişisel çatlak bakımı için gün içinde bol egzersiz yapması gerekir. Sağlık ve düzenli beslenmek hızlı ilerleme kat etmenizi sağlar.  Bunların yanında cildi nemsiz bırakmamak için mutlaka bol su tüketmeniz gerekir. Çatlak bakımı ile kolajen normal seviyesine çekilir ve elastik yapı güçlendirilir.

Bunlara dikkat edildiği taktirde çatlaklara karşı kendinizi daha iyi korumuş olursunuz fakat uzmanlar tarafından yapılan uygulamalar kadar iyi sonuç alamazsınız.

Green Peel ile Çatlak Bakımı

Green Peel, bir cilt bakımı yöntemidir ve ciltteki çatlakları tedavi etmek için kullanılabilir. Bu yöntem, doğal bitki özleri ve enzimler içeren bir peeling işlemidir. Green Peel uygulaması çatlak bakımı ile birlikte çok daha iyi bir cilde sahip olmanızı sağlar. Ciltteki ölü deri hücrelerini temizler, kan dolaşımını artırır ve cildin yenilenmesini sağlar. Bu sayede cilt daha sağlıklı ve esnek hale gelir ve çatlaklara karşı en iyi sonucu sunar.

Green Peel ile çatlak bakımı genellikle birkaç seansta tamamlanır. Ancak kaç seansta tamamen iyileşme sağlanacağı kişinin cilt tipine, çatlakların boyutuna ve cildin iyileşme hızına bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, bakım planı genellikle kişiye özel olarak hazırlanır.   

  
Hamilelik Çatlakları, Kalça Çatlakları, Topuk Çatlakları, Bacak Çatlakları, Göğüs Çatlakları.. 

Vücutta çatlaklar her dönemde oluşabilir. Özellikle hamilelik çatlakları, bacak çatlakları, kalça çatlağı, göbek çatlakları, ergenlerde vücut çatlakları en çok görülenlerdendir. Hamilelik çatlakları  onarılması için en iyi dönem hamilelikten sonraki yıldır. İlk zaman kırmızı olan çatlaklar daha sonrakinin ten rengine göre beyazlaşıp sararabilir. Küçük çatlaklar zaman ile kendi kendine geçebilir fakat daha büyük olan vücuttaki çatlaklar maalesef kendi kendine geçmez. Bunun için mutlaka profesyonel çatlak bakımı yaptırmalısınız. Aksi taktirde vücuttaki çatlaklar daha da büyüyerek kötü bir görünüm kazanabilir.

 

Salonumuzda 3 farklı yöntem vardır fakat bunlardan en etkilisi Green Peeling’dir.  Seanslarımızın sonucunda beklenilenden çok daha iyi sonuçlar ile ayrılınıyor.

Çatlak Bakımı Fiyatı Nedir?

Çatlak bakımı fiyatı için net bir bilgi verilememektedir. Örnek olarak Kalça çatlağı ile topuk çatlağı fiyatı aynı olmamaktadır. Çünkü bölge büyüklüğüne göre fiyatlar değişmektedir. Ayrıyeten çatlağın derecesine bağlı olarak yapılacak seans sayısı da değişmektedir.

Ortalama Kaç Dakika Sürer ? İşlemden Sonra Gündelik Hayata Devam Edilir Mi?

Çatlak bakımı uygulanan işleme göre ve bölge büyüklüğüne göre değişmektedir. Ortalama 30 ile 60 dakika arası sürmektedir. İşlemden sonra gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz. 4-5 gün sonunda cildiniz yenilendiği için kendiliğinden soyulma işlemi gerçekleşir. Bu soyulma işlemine kesinlikle müdahale edilmemelidir. Cilt kendi kendini soymalıdır. Bu sonuçların gündelik hayatınıza soyulma görüntüsü hariç bir etkisi olmaz. Gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz.

Başka Uygulamalarınız Var Mı ?

Aklınıza gelebilecek her türlü cilt sorunu için uygulamalarımız mevcut. Göz atabilirsiniz; Hollywood Cilt BakımıBB GlowGreen Peel ve daha fazlası için sitemize bakabilirsiniz.

Kampanyalarımızı takip etmek, işlemlerimizi görmek ve çekilişlerimize katılmak için bizi Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.Kişinin kişisel çatlak bakımı için gün içinde bol egzersiz yapması gerekir. Sağlık ve düzenli beslenmek çatlak bakımı için hızlı ilerleme kat etmenizi sağlar.  Bunların yanında cildi nemsiz bırakmamak için mutlaka bol su tüketmeniz gerekir. Çatlak bakımı ile kolajen normal seviyesine çekilir ve elastik yapı güçlendirilir.

 

Çatlak Bakımı. Vücut çatlakları günümüzde yaygın ve özellikle kadınların nefret ettiği bir durum haline gelen önemli bir cilt sorunudur. Vücutta çatlaklar neredeyse her bölgesinde görünebilir. Vücutta çatlaklar farklı şekillerde olabilir. Hamilelik çatlakları, bacak çatlakları, kalça çatlağı, göbek çatlakları, ergenlerde vücut çatlakları vs… Bazıları daha belirginken bazıları daha belirsizdir. Bunların hepsine ayrı bir bakım gerekir.  bakbakımı için evde kremler kullanabilirsiniz fakat hangisine gerçekten ihtiyacınız olduğunu bilemediğiniz için uyguladığınız kremlerden hiç sonuç alamayabilirsiniz. Hatta bazıları bölgenizi daha kötü hale bile getirebilir. Bunun önüne geçmenin en iyi yolu ise profesyonel çatlak bakım hizmeti almaktır.. Lily’s Beauty Studio Nişantaşı olarak size en uygun bakımı sunarak maksimum verimliliği size sunuyoruz.

Fraksiyonel Radyofrekans İle Çatlak Bakımı Mucizesi!

 

 
Cilt bakımları bazen çatlaklara karşı yeterli cevabı veremez. Bu gibi durumlarda fraksiyonel radyofrekans gibi bir mucize devreye girer. Fraksiyonel Radyofrekans sadece çatlak bakımı yanında gözenek sıkılaştırma, sivilce çukurları, güneş lekesi, skar izleri, ince kırışıklıklar, elastikiyet kaybı önleme, cilt tonu eşitleme gibi işlemlerde de çok etkilidir. 
 
Fraksiyonel Radyofrekans ilk seanstan itibaren mükemmel sonuçlar gösterir. Diğer bakımlar gibi 10 seans vb. paketlere ihtiyaç duydurmaz. Ciltte soyulma ve kabuklanma gibi sonuçlar gözlenmez. Seanstan sonra ufak bir kızarıklık olur onun da özel soğuk başlığı ile kısa sürede düzelmesi sağlanır. Diğer bakımlara nazaran daha uzun ve kesin sonuçlar verir. 

Vücut Çatlakları Neden Olur?

 

Vücut çatlakları deriyi sağlıklı gösteren kolajen ve elastin liflerinin görevini yerine getirmemesi sonucu oluşum gösterir. Bu lifler arasında bağlantı koparak zayıflamaya başlayabilir. Böyle bir durumda cilt üzerinde göz ile görülür bozukluklar meydana gelir. Özellikle hızlı bir şekilde kilo alıp verme, hamilelik sonrası, ergenlik vücut çatlakları gibi dönemlerde oluşur. Böyle durumlarda yapabileceğiniz en iyi şey profesyonel bir çatlak bakımı almaktır. Profesyonel çatlak bakımı hizmeti almadığınız taktirde, amatör veya evde yapılan işlemlerde elastik yapı zarar görebilir. Bu nedenle daha büyük sorunlarla karışalaşabilirsiniz.

Hamilelik Çatlakları Üzerinde Etkili Mi?

 

Vücutta çatlaklar her dönemde oluşabilir. Özellikle hamilelik çatlakları, bacak çatlakları, kalça çatlağı, göbek çatlakları, ergenlerde vücut çatlakları en çok görülenlerdendir. Hamilelik çatlakları  onarılması için en iyi dönem hamilelikten sonraki yıldır. İlk zaman kırmızı olan çatlaklar daha sonrakinin ten rengine göre beyazlaşıp sararabilir. Küçük çatlaklar zaman ile kendi kendine geçebilir fakat daha büyük olan vücuttaki çatlaklar maalesef kendi kendine geçmez. Bunun için mutlaka profesyonel çatlak bakımı yaptırmalısınız. Aksi taktirde vücuttaki çatlaklar daha da büyüyerek kötü bir görünüm kazanabilir.

 
Vücutta Çatlaklara Nasıl Müdahale Edilir?
 

Vücuttaki çatlaklar; derinin çok fazla gerilmesi beraberinde kolajen ve elastik bağların hasar görmesi ile oluşur. Oluşan bu çatlaklar başta kırmızımsı ya da pembe renk şeklinde görülebilir. Sonradan ise beyaz tonlara bürünür. O yüzden ilk fark edildiği zaman çatlak bakımı yapılması en iyi sonucu almanızı sağlar.

 

Kişinin kişisel çatlak bakımı için gün içinde bol egzersiz yapması gerekir. Sağlık ve düzenli beslenmek çatlak bakımı için hızlı ilerleme kat etmenizi sağlar.  Bunların yanında cildi nemsiz bırakmamak için mutlaka bol su tüketmeniz gerekir. Çatlak bakımı ile kolajen normal seviyesine çekilir ve elastik yapı güçlendirilir.

 
Ergenlerde Vücut Çatlakları
 

Vücut çatlakları sadece hamilelik sonrası veya ameliyat gibi işlemlerden sonra görülmez. Aynı zamanda ergenlerde vücut çatlakları görülebilir. Buluğ çağında kemiklerin hızlı uzaması deriyi de etkiler. Ani uzama esnasında cilt hızlı genişlemek zorunda kaldığı için bölgede çatlaklar oluşabilmektedir. Bu da çok sıradan bir durumdur. Bunun yanında o dönemde abur cubur tüketiminin artması, hormonlu ve yanlış ürünlerin tüketilmesi, yeterince su içmemek ve yanlış çatlak bakımı yapılması da sebep olabilmektedir.

 

Vücudun bir çok bölgesine yapılabilir. Bacak çatlakları, göbek çatlakları, hamilelik çatlakları, ergenlerde vücut çatlakları ve daha bir çok çatlak bölgeye bakım yapılabilir.

 

Ayrıca Göğüs Bakımı, BB Glow ve daha fazlasına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kampanyalarımızı takip etmek, işlemlerimizi görmek ve çekilişlerimize katılmak için bizi Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

 
Konuşmayı Göster
Bize Hemen Ulaşın!
Merhaba :)
Kampanyalarımız hakkında sizi bilgilendirmemizi ister misiniz ?
Şimdi Ara