fbpx

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj İstanbul

Kalıcı Makyaj son yılların en çok ilgi gören güzellik uygulamalarının başında geliyor. Çoğu kadının günlük yaşamdaki en büyük problemi her sabah evden dışarı çıkarken makyaja zaman ayırmaktır. Özellikle zaman zaman bazı dönemlerde sabahları makyaj yapmak tam bir işkenceye döner. Sabah rutinine makyaja zaman ayırmayı başarsak bile gün içerisinde makyajın yıpranması, bozulması gibi pek çok sorunla karşılaşabiliyoruz. Özellikle uzun süren günlerde makyaj gerçekten kabus bir hal alabiliyor. Bu nedenle kalıcı makyaj hayat kurtarıcı bir uygulama olarak da biliniyor. Tabii kalıcı makyajın tek sebebi zaman sıkıntısı olarak görülmemesi gerekmektedir. Pek çok tıbbi durumda (mesela el titremesi, kaş ve kirpiklerde dökülme gibi…) kalıcı makyaj uygulaması etkili bir çözümdür. Kalıcı makyaj uygulaması herkes için uygun değildir. Mesela HIV, boya alerjisi, et beni, mantar, siğil, hemofili ve diyabet gibi problemler yaşayan bireyler için uygun değildir.

Özellikle son dönemlerde microblading ( kıl tekniği kaş ), dudak renklendirme, kalıcı eyeliner, BB Glow ve Saç Simülasyonu moda olmaya başladı.

Kalıcı Makyaj ve Dövme Aynı Şey Midir?

Temel olarak dövme işlemine benzese de aralarında teknik olarak bazı farklar bulunmaktadır. Dövme işleminde boya dermal tabakaya enjekte edilirken, kalıcı makyajda işlem derinin üst kısmı olan epidermis bölgesine uygulanır. Bu sebeple dövme ömür boyu vücudumuzda kalırken, kalıcı makyaj hücreler yenilendikçe vücuttan atılır. Uygulamasının kalıcılığı kişiden kişiye değişiklikler gösterse de genel 1 ila 5 yıl arasında ciltte kalır.     

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kalıcı makyaj çoğunlukla vücudun kaş, eyeliner ve dudak bölümlerine uygulanır. Uygulama sürecinde kişiler herhangi bir acı yaşayacak mıyım kaygısı yaşayabilirler fakat ortalama 2-3 saat kadar süren işlem boyunca lokal anestezi işlevini sağlayan kremler kullanılmaktadır. Bu sebeple uygulama boyunca kişiler ufak batma hissi dışında herhangi bir acı hissetmezler. Ayrıca işlem biter bitmez kişiler herhangi bir kısıtlama ya da problem yaşamadan günlük yaşamlarına aynen devam edebilmektedir. 

Bazı Uygulamalar:
İşlemler Kaç Adımdan Oluşur?

İşlemler ön kontrol, anestezi, tasarımların uygulanması ve sonuç olmak üzere 4 adımdan oluşmaktadır. Yapılan uygulamadan ortalama 4 hafta sonra rötuş işlemi için kontroller yapılmaktadır. Rötuş işlemleri yapılan rötuş işlemlerine göre değişim gösterebilmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi uygulama kişinin metabolizma hızına göre değişiklikler gösterse de genellikle 1 yıldan sonra flulaşmalar yaşanacaktır. Eğer rötuş işlemi belirli aralıkla uygulanırsa etkililiği de daha da artacaktır.

Kalıcı Makyaj Fiyatları Nedir?

Kalıcı makyaj fiyatları, microblading fiyatları çok sorulan sorular arasındadır. Kalıcı dudak renklendirme fiyatlar, microblading fiyatları, kıl tekniği kaş fiyatları, kalıcı eyeliner fiyatları, bb glow fiyatları ve diğerleri değişiklik gösterir. Detaylı fiyat bilgisi almak için uzmanımız ile görüşebilirsiniz.

Kime Yaptırdığınıza Dikkat Edin

Salonumuzda alanında yıllardır çalışan uzman kadromuz tarafından yapılmaktadır. Hijyen, memnuniyet, sağlık ve uygun fiyat politikalarımız ile öncelikli olarak sizlerin güvenini sağlamak misyonumuzdur. Bilgisiz, tecrübesiz, yanlış kişilerin elinde hem sağlık olarak hem de görüntü olarak sorunlar yaşayabilirsiniz.

Kampanyalarımızı takip etmek, işlemlerimizi görmek ve çekilişlerimize katılmak için bizi Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Bazı Çalışmalarımız:
Konuşmayı Göster
Bize Hemen Ulaşın!
Merhaba :)
Kampanyalarımız hakkında sizi bilgilendirmemizi ister misiniz ?