fbpx

Sırt Bakımı

vücut bakımı

Sırt Bakımı

Sırt bakımı yapılmadığı taktirde sırt bölgesinde bir çok sorun ile karşılaşılabilir. Mesela “erkeklerde sırtta sivilce”, “bayanlarda sırtta sivilce nedeni” en çok aranan terimlerden biridir. Kış vakti unuttuğumuz fakat yaz vakti aklımıza gelen sırt bakımı erkenden yapıldığında kafanızı ağrıtmayan bir işlemdir. Ergenlik, stres, adet dönemi, sağlıksız ve düzensiz beslenme, yetersiz bakım gibi sebeplerden dolayı sırtta sivilce, sırtta çatlak, akne vb. sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden sırt bakımı yapmanız gerekebilir. Ayrıca bu gibi sorunların giderilmesi, temizlenmesi için sırt bölgesine uygun maske ve uygulamaların yapılması gerekir.

Güzel ve Pürüzsüz Bir Sırt İçin Hemen Yerini Ayırt!

Erkeklerde Sırtta Sivilce Neden Olur? Bayanlarda Sırtta Sivilce Neden Olur? Sırtta Çatlak Sebebi?

Her bölgemizde olduğu gibi sırt bölgemizin de bakıma ihtiyacı vardır. Eğer düzgün bakılmazsa sırtta sivilce, sırtta çatlak gibi sorunlar olabilir. Ayrıca düzensiz ve sağlıksız beslenme, dar giyilen kıyafetler, yüksek yağlı yiyeceklerin çok sık tüketilmesi, stres ve hormonların gösterdiği değişimler de sorunlara neden olabilmektedir. Erkeklerde sırtta sivilce, bayanlarda sırtta sivilce nedenlerine verilebilecek en iyi cevap bu şekildedir. Sırtımız kıyafetlerin için uzun süre nefessiz kalır. Bu yüzden terleyerek sırtımızda daha kötü bir durum oluşur.

Erkeklerde Sırtta Sivilce Nasıl Temizlenir? Bayanlarda Sırtta Sivilce Nasıl Temizlenir?

Erkeklerde sırtta sivilce çıkma sebeplerinin başında terleme gelmektedir. Bayanlarda sırtta sivilce nedenlerinin başında ise dar giyinmek geliyor. İki taraf için sırtta sivilceler sırt bakımı yapılmaya uygun olan temizleyici ile temizlenir. Ardından buraya peeling yapılır ve buhar verilir. Arıca ölü derilerin atılması sağlanır ve gözenekler açılır. Sonrasında bölgeye uygun temizlik yapılır ve sırtta çıkan sivilceler için en uygun bakım yapılır. Siyah noktalar da temizlenerek sırt bakımı sonrası daha pürüzsüz ve güzel bir sırta sahip olmanız sağlanır.

Vücut Bakımı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Vücut bakımı sadece sırt bakımı olarak kalmaz. Ayrıca; göğüs, omuz, yüz, dekolte, popo, bacak ve ayaklara uygulanabilir. İstediğiniz bölgede daha canlı, pürüzsüz, temiz ve güzel bir görünüm kazanırsınız. Dikkat edilmesi gereken konulardan biri; yapan uzmanın her bölge için farklı krem, maske ve ürün kullanmasıdır. Çünkü vücudumuzun her bölgesi farklı bakıma ihtiyaç duyar..

Ayrıca Çatlak Bakımı, Popo bakımı, Hydrafacial Cilt Bakımı ve daha fazlası için sayfamıza bakabilirsiniz.

Kampanyalarımızı takip etmek, işlemlerimizi görmek ve çekilişlerimize katılmak için bizi Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Konuşmayı Göster
Bize Hemen Ulaşın!
Merhaba :)
Kampanyalarımız hakkında sizi bilgilendirmemizi ister misiniz ?