fbpx

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon; istenmeyen kıl ve tüylerden kurtulmanın en etkili ve popüler yöntemidir. Lazer en temel anlamda deri altındaki kökün soğancığını etkisiz hale getirmektir. Bu işlem derinin katmanları olan epidermis, hipodermis ve dermis katmanlarından geçerek gerçekleşir. Epilasyon’da kullanılan ışık tamamen tıbbi bir süreç olur ve herhangi bir yapıya zarar vermeden kıl köklerinde hasar yaratır. Ortalama 6-10 seansta işlem yapılacak doku bir daha kıl üretemeyecek hale gelir. Kullandığımız lazer epilasyonda size özel başlık kullanılarak hijyen maximum düzeye çıkartırız.

Peki Kaç Seans’a Gelmem Gerekir?

Epilasyon sürecinde en çok sorulan soruların başında “kaç oturum bu sürece devam edeceğim?” gelir.  Epilasyon oturumları sayısı kişiden kişiye göre değişmektedir. Genel olarak kadınların vücut bölgelerinde 6-10 seans, yüz bölgesinde 8-10 seansta %98’den fazla oranda kalıcı sonuçlar sağlanabilmektedir. Erkek lazer epilasyon da 10 seans ortalama gerekmektedir. Erkek lazer epilasyon sonuçlarımız da %95'den fazla olumlu sonuç veriyor. Uygulama öncesi hijyenik bir ortamda alanında uzman kişilerce yapılan ön görüşme sonrasında kıl ve tüy köklerine uygun yöntem belirlenir ve ona göre işleme başlanır.

Epilasyon Olacağınız Yeri Seçerken Dikkat Edin!

Epilasyon olacağınız yer güvenilir, başarılı ve alanında tecrübeli olması gerekir. İsini iyi bilen ve gerekli eğitimleri almış estetisyenler tarafından yapılması gereklidir.

Acılı Bir İşlem Midir?

Epilasyona dair yanlış ya da eksik bilinen pek çok şey vardır. Soğuk epilasyon vücutta herhangi bir hissiyat yaratmadığı gibi acı/ağrı gibi durumlar ortaya çıkarmaz. Özellikle dalga boylarının kısa olmasından dolayı duyarlılığı en fazla olan alexandrite teknolojisi kıllarda yüksek başarı oranı sağlar. Soğuk epilasyon teknolojisi derinin 5 mm altında yer alan kıl kökleriyle mücadelede oldukça etkilidir. Bu sebeple soğuk epilasyon teknolojisinden özellikle yüzeye yakın olan kıl kökleri daha fazla etkilenirler. Derinliği arttıkça uygulanan tekniğin başarı oranı da azalacaktır.

Soğuk epilasyon sürecine başlayacak kişiler zaman zaman acı/ağrı duyma korkusu yaşayabilmektedir. Fakat günümüzde uygulanan uygulamalarda acısız lazer kullanılmaktadır ve ağrısız epilasyon sağlar. Özellikle soğuk başlıklı lazerde kullanılan soğuk başlık kişilerin ciltleriyle temas ettiğinde serinlik ve ferahlık hissi sağlar. Herhangi bir acı/ağrı veya deride hassasiyet bırakmaz.

Erkek Lazer Epilasyon

Son zamanlarda erkek lazer epilasyon da yaygınlaşmaya başladır. İstenmeyen bölgedeki tüyler yok edilebilmektedir. Erkek lazer epilasyon özel bölge harici tüm vücut yapılmaktadır. Çok yüksek başarı sağlanmak ile birlikte istenen bölgede soğuk epilasyon kullanılabilmektedir. Erkek lazer epilasyon için hemen randevu alabiliriniz .

Epilasyon Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Sadece epilasyon öncesi dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. Epilasyon dönemi öncesi güneş ışığından uzak durmak, bronzlaşmamak (solaryuma vs. girmemek) uygulamanın işlevselliğini artırmaktadır. Ayrıca peeling tarzı ürünler 15 gün öncesinde bırakılmalıdır. İşlem sonrasında da ilk 24 saat sıcak su kullanmamak, güneşten koruyucu kullanmak faydalı olacaktır.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Fiyatları Nedir ?

Tüm vücut lazer epilasyon fiyatları cinsiyet, kıl tipi, seans sayısı gibi kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Erkek lazer epilasyon tüm vücut lazer epilasyon fiyatları kıl yoğunluğu sebebi ile kadınlara göre daha pahalı olmaktadır. Fakat bu etkenlerden dolayı tüm vücut lazer epilasyon fiyatları ile ilgili net bilgi verilememektedir.

Epilasyon sadece cildinize değil, ruhunuza da çok iyi gelen bir uygulamadır. Çünkü kıl dökmenin en acısız ve en kolay yoludur. Çok nadiren gelişen kızarıklıklar dışında herhangi bir yan etkisinin olmaması, çok daha uzun süre etkili olması lazer epilasyonun en güçlü yanlarını oluşturmaktadır. Ama tabii ki özellikle günümüzde dikkat edilmesi gereken özellikle hijyen ve sağlık açısından bir takım süreçler vardır. Epilasyon uygulamaları gördüğünüz gibi oldukça hassas ve dikkatli olunması gereken bir süreci içermektedir. Tıbbi bir süreci de içerdiğinden dolayı mutlaka güvenilir yerlerde lazer epilasyon uygulamasını gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Nişantaşı’nda bulunan Lily’s Beauty Studio’nun tüm çalışanları estetik ve güzellik alanlarında eğitimlerini tamamlamışlardır ve sektördeki tüm yenilikleri eksiksiz olarak takip etmektedir. İstanbul’un en elit semtlerinden birinde olan Nişantaşı’nda uzun yıllardır tecrübesi olan merkezimiz kaliteli, hijyenik ve güvenilir merkezi ve çalışanlarıyla sizleri beklemektedir.

Epilasyon haricinde Bölgesel İncelme, Protez Tırnak, Kalıcı Makyaj ve daha fazla işlem için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Konuşmayı Göster
Bize Hemen Ulaşın!
Merhaba :)
Kampanyalarımız hakkında sizi bilgilendirmemizi ister misiniz ?