fbpx

Medikal Cilt Bakımı

medikal cilt bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı; cildin canlılığını tekrar kazandırmayı, ciltteki siyah noktaları temizlemeyi, ciltteki sivilce izlerini ve siyah noktaları yok etmeyi, makyaj kalıntılarından arınmayı sağlayan işlemler bütünüdür. Peki medikal cilt bakımı nedir ?

Medikal Cilt Bakımı Nedir ?

Profesyonel cilt bakımı olarak da bilinmektedir. Profesyonel estetisyenler tarafından uygulan bakım, cildinize özel yurtdışından getirilen ürünlerle yapılır. Her kişinin cilt tipi ve cildinin hikayesi birbirinden farklıdır. Dış etmenler, hormonal değişiklikler veya kalıtsal nedenlerle hassas olan ciltler birbirinden farklı uygulamalarla veya birbirine entegre birden çok uygulamayla istenen görünüme kavuşturulabilir. Profesyonel cilt bakımı bu işin temel sac ayaklarından biridir. İlk ve en önemli kısım doğru cilt analizi yapılabilmesidir. Bu hem hedefe ne ölçüde varılacağını kestirmek için önemli hem ne miktarda , ne sıklıkta ve hangi cilt bakım ürünlerinin kullanılmasının doğru olacağını saptamada oldukça önemli bir fonksiyona sahiptir.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Her şeyden önce memnun ayrılmanız için uzmanlarımız ücretsiz cildinizi analiz eder. Cildinizle ilgili size bilgiler verilir, yapılabilecek uygulamalar anlatılır. Ezbere yapılan uygulamalar çok iyi sonuç vermez. Lily’s Beauty Studio olarak önceliğimiz memnun ayrılmanızdır. İlk seans sonucunda bile cildinizdeki farkın gözle görülebilir olacağını gönül rahatlığı ile garanti ediyoruz.

Cildin bakıma uygun hale getirilmesi için temizlenmesi uygulamasıyla başlar. Ardından peeling yardımıyla ölü hücreler ciltten atılır. Arındırılan cilt buhar banyosu ile yumuşatılır. Buhar ile yumuşayan cilt gözeneklerin açılmasına sebep olur. Bu vesileyle siyah noktalar ve yağ bezecikleri rahat bir şekilde çıkartılır. Ardından cilde maske uygulaması yapılır. Maske işleminin ardından cilt tipinize uygun serum ve nemlendiriciler kullanılarak yüz masajı yapılır. Bu işlem kan dolaşımını hızlandırarak yapılan işlemin yüz tarafından daha hızlı dönüt vermesini sağlar. Son olarak uygun güneş kreminin uygulanmasıyla son bulur.

Erkeklere Yapılabilir Mi?

Bu cilt bakımı ağırlıklı olarak fiziksel bir uygulamadır. Bu nedenle kadın erkek güzel bir cilt isteyen tüm müşterilerimize yapılabilmektedir. Erkeklerde oluşan cilt sorunlarına da çok iyi cevap veren bir uygulamadır. Bir kez medikal cilt bakımı yaptıranlar tekrar bu bakımı yapmak istiyorlar.

Seanslar Ne Kadar Sürmektedir?

Bu uygulama ortalama 60 dakika sürmektedir. Bu bakımı yaptıranlar genelde bu sürenin her dakikasının dolu olmasından mutludur. Ayrıca tek seans yapılabileceği gibi en uzun süreli sonuç; 4-6 seans arasında, ayda 1 kere yapıldığında meydana gelir.

Ciltte Kızarıklık Yaratır Mı?

Fiziksel bir uygulama olduğundan cildin hassasiyetine göre kızarıklık, kabarıklık ve minik kabuklanmalar görülebilir. Normal bir durum olduğundan gün içinde kendiliğinden geçmektedir. 1 günden fazla sürmez ve tamamen sağlıklı, güvenilir bir uygulamadır.

Medikal Cilt Bakım Fiyatları Ne Kadar ?

Medikal cilt bakım fiyatları en çok merak edilen sorulardan birisi. Fakat medikal cilt bakımı fiyatları kişinin cildine göre, girilen seans sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama 200-250 TL arasında değişiklik göstermektedir. Medikal cilt bakımı fiyatları konusunda çok ucuz yerlerden uzak durmanızı öneririz. Fakat cilt bakım uygulamalarına göre fiyat olarak uygun olduğu söylenebilmektedir.

Ayrıca şunlara da göz atabilirsin; Bölgesel İncelme, Kalıcı Makyaj, Hollywood Bakımı ve çok daha fazlası…

Ayrıyeten çatlak sorunları olanlar Çatlak Bakımı sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kampanyalarımızı takip etmek, işlemlerimizi görmek ve çekilişlerimize katılmak için bizi Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Konuşmayı Göster
Bize Hemen Ulaşın!
Merhaba :)
Kampanyalarımız hakkında sizi bilgilendirmemizi ister misiniz ?