fbpx

Çatlak Bakımı

çatlak bakımı

Çatlak Bakımı. Vücut çatlakları günümüzde yaygın ve özellikle kadınların nefret ettiği bir durum haline gelen önemli bir cilt sorunudur. Vücutta çatlaklar neredeyse her bölgesinde görünebilir. Vücutta çatlaklar farklı şekillerde olabilir. Hamilelik çatlakları, bacak çatlakları, kalça çatlağı, göbek çatlakları, ergenlerde vücut çatlakları vs… Bazıları daha belirginken bazıları daha belirsizdir. Bunların hepsine ayrı bir bakım gerekir.  bakbakımı için evde kremler kullanabilirsiniz fakat hangisine gerçekten ihtiyacınız olduğunu bilemediğiniz için uyguladığınız kremlerden hiç sonuç alamayabilirsiniz. Hatta bazıları bölgenizi daha kötü hale bile getirebilir. Bunun önüne geçmenin en iyi yolu ise profesyonel çatlak bakım hizmeti almaktır.. Lily’s Beauty Studio Nişantaşı olarak size en uygun bakımı sunarak maksimum verimliliği size sunuyoruz.

Fraksiyonel Radyofrekans İle Çatlak Bakımı Mucizesi!

 

 
Cilt bakımları bazen çatlaklara karşı yeterli cevabı veremez. Bu gibi durumlarda fraksiyonel radyofrekans gibi bir mucize devreye girer. Fraksiyonel Radyofrekans sadece çatlak bakımı yanında gözenek sıkılaştırma, sivilce çukurları, güneş lekesi, skar izleri, ince kırışıklıklar, elastikiyet kaybı önleme, cilt tonu eşitleme gibi işlemlerde de çok etkilidir. 
 
Fraksiyonel Radyofrekans ilk seanstan itibaren mükemmel sonuçlar gösterir. Diğer bakımlar gibi 10 seans vb. paketlere ihtiyaç duydurmaz. Ciltte soyulma ve kabuklanma gibi sonuçlar gözlenmez. Seanstan sonra ufak bir kızarıklık olur onun da özel soğuk başlığı ile kısa sürede düzelmesi sağlanır. Diğer bakımlara nazaran daha uzun ve kesin sonuçlar verir. 

Vücut Çatlakları Neden Olur?

 

Vücut çatlakları deriyi sağlıklı gösteren kolajen ve elastin liflerinin görevini yerine getirmemesi sonucu oluşum gösterir. Bu lifler arasında bağlantı koparak zayıflamaya başlayabilir. Böyle bir durumda cilt üzerinde göz ile görülür bozukluklar meydana gelir. Özellikle hızlı bir şekilde kilo alıp verme, hamilelik sonrası, ergenlik vücut çatlakları gibi dönemlerde oluşur. Böyle durumlarda yapabileceğiniz en iyi şey profesyonel bir çatlak bakımı almaktır. Profesyonel çatlak bakımı hizmeti almadığınız taktirde, amatör veya evde yapılan işlemlerde elastik yapı zarar görebilir. Bu nedenle daha büyük sorunlarla karışalaşabilirsiniz.

Hamilelik Çatlakları Üzerinde Etkili Mi?

 

Vücutta çatlaklar her dönemde oluşabilir. Özellikle hamilelik çatlakları, bacak çatlakları, kalça çatlağı, göbek çatlakları, ergenlerde vücut çatlakları en çok görülenlerdendir. Hamilelik çatlakları  onarılması için en iyi dönem hamilelikten sonraki yıldır. İlk zaman kırmızı olan çatlaklar daha sonrakinin ten rengine göre beyazlaşıp sararabilir. Küçük çatlaklar zaman ile kendi kendine geçebilir fakat daha büyük olan vücuttaki çatlaklar maalesef kendi kendine geçmez. Bunun için mutlaka profesyonel çatlak bakımı yaptırmalısınız. Aksi taktirde vücuttaki çatlaklar daha da büyüyerek kötü bir görünüm kazanabilir.

 
Vücutta Çatlaklara Nasıl Müdahale Edilir?
 

Vücuttaki çatlaklar; derinin çok fazla gerilmesi beraberinde kolajen ve elastik bağların hasar görmesi ile oluşur. Oluşan bu çatlaklar başta kırmızımsı ya da pembe renk şeklinde görülebilir. Sonradan ise beyaz tonlara bürünür. O yüzden ilk fark edildiği zaman çatlak bakımı yapılması en iyi sonucu almanızı sağlar.

 

Kişinin kişisel çatlak bakımı için gün içinde bol egzersiz yapması gerekir. Sağlık ve düzenli beslenmek çatlak bakımı için hızlı ilerleme kat etmenizi sağlar.  Bunların yanında cildi nemsiz bırakmamak için mutlaka bol su tüketmeniz gerekir. Çatlak bakımı ile kolajen normal seviyesine çekilir ve elastik yapı güçlendirilir.

 
Ergenlerde Vücut Çatlakları
 

Vücut çatlakları sadece hamilelik sonrası veya ameliyat gibi işlemlerden sonra görülmez. Aynı zamanda ergenlerde vücut çatlakları görülebilir. Buluğ çağında kemiklerin hızlı uzaması deriyi de etkiler. Ani uzama esnasında cilt hızlı genişlemek zorunda kaldığı için bölgede çatlaklar oluşabilmektedir. Bu da çok sıradan bir durumdur. Bunun yanında o dönemde abur cubur tüketiminin artması, hormonlu ve yanlış ürünlerin tüketilmesi, yeterince su içmemek ve yanlış çatlak bakımı yapılması da sebep olabilmektedir.

 

Vücudun bir çok bölgesine yapılabilir. Bacak çatlakları, göbek çatlakları, hamilelik çatlakları, ergenlerde vücut çatlakları ve daha bir çok çatlak bölgeye bakım yapılabilir.

 

Ayrıca Göğüs Bakımı, BB Glow ve daha fazlasına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kampanyalarımızı takip etmek, işlemlerimizi görmek ve çekilişlerimize katılmak için bizi Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

 
Konuşmayı Göster
Bize Hemen Ulaşın!
Merhaba :)
Kampanyalarımız hakkında sizi bilgilendirmemizi ister misiniz ?